July 22, 2024

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରର ଅଂଶ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ : ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହାୟତା

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରର ଟର୍ମିନାଲ୍-୧ରେ ଥିବା ଛାତର ଏକ ଅଂଶ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ତିନି ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଛାତ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ପରେ ଟର୍ମିନାଲ‌ର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି। ବିମାନଗୁଡ଼ିକର ସୁଗମ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ

ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଷୋହଳ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଏବଂ ୧୨ ଟି ଆଗମନ ବିମାନ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ଆଜି ସକାଳେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେତୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦର ଟର୍ମିନାଲ୍ ଛାତ ଭୁଶୁଡି ପଡିଛି। ଫଳସ୍ୱରୂପ ଟର୍ମିନାଲ୍ -୧ରୁ ଏବେ ସମସ୍ତ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ବନ୍ଦ ହୋଇସାରିଛି। ବିମାନ ଚଳାଚଳର ସୁଗମ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ୍ସରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହି ସମୟରେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମ ମୋହନ ନାଇଡୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତିର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଅଧିକାରୀମାନେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା କହିଛି ଯେ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୫.୩୦ ସମୟରେ ଏକ ଛାତ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ବିଷୟରେ ସେମାନେ ଏକ କଲ ପାଇଥିଲେ। ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଅତି କମରେ ଚାରିଟି ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀକୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଏୟାରପୋର୍ଟ ଛାତ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣାରେ ତିନି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଆହତଙ୍କୁ ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମ ମୋହନ ନାଇଡୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତି ପରଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବିମାନବନ୍ଦରର ଟର୍ମିନାଲ-୧ ଛାତ ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଘଟଣାରେ ୪ଜଣ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସିଆଇଏସଏଫ, ଏନଡିଆରଏଫ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଛାତ ଭୁଶୁଡିବାରୁ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ଏକାଧିକ କାର ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *