June 21, 2024

ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ମୋଦି

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଜୁନ ୯, ରବିବାର ସା ୭ଟା ୧୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହକୁ ନେଇ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନ ମଧ୍ୟ ଏକ ବୟାନି ଦେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ଆଗାମୀ ତିନି ଦିନ ପାଇଁ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଓଡ଼ିଶା ଏବଂ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଯିବେ। ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଏଠାରେ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୧୦ ଜୁନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯିବେ। ସେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ। ଏହା ପରେ ସେ ଜୁନ ୧୧ରେ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏଥି ସହ ସେ ଜୁନ ୧୨ରେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବେ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ୧୨ ଜୁନ ସାରେ ବାରାଣସୀକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ସେ ଗଙ୍ଗା ଆରତୀ ମଧ୍ୟ କରି ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ। ଏଥି ସହିତ, ଜଣେ ସଭାକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରିପାରିବେ। ଏ ବାବଦରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *