May 20, 2024

ଆଇପିଏଲ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଠକାମିରେ ପଡିପାରେ

1 min read

Lavc58.20H

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଇପିଏଲ୍ ର ଚଳିତ ସିଜିନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି। ଲିଗ୍ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ସହିତ ଆମେ ଚାରିଟି ଦଳ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିବା, ଯେଉଁମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯିବେ ଏବଂ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଦାବି ଅଂଶୀଦାର କରିବେ। ମେ ୨୬ ରେ, ଆମେ ମଧ୍ୟ ଦଳ ପାଇବୁ ଯାହା ଏଥର ଟ୍ରଫି ଜିତିବ। ଏହା ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ମହାନ ଯୁଦ୍ଧ, ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଆଇପିଏଲ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ଠକାମିରେ ପଡିପାରେ।ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ: ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ବୋକା ବନିପାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଏହା ଚିନ୍ତାର କାରଣ

ବାସ୍ତବରେ, ଯଦି ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ସିଜନରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରୁ, ତେବେ ଭାରତର କେବଳ ତିନିଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଦଳରେ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ବିରାଟ କୋହଲି, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ଋଷଭ ପନ୍ତ। ଯଦିଓ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ରେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ନାହାଁନ୍ତି। ୫୪୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବେ ମଧ୍ୟ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ୪୭୧ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ୪୧୩ ରନ୍ ସହ ଦଶ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି।

ଭାରତର ରୁତୁରାଜ ଗାଏକୱାଡ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ରିଆନ୍ ପରାଗ ଏବଂ ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇର ଚୟନ କମିଟି ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଚୟନ କରିନାହିଁ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨୦୫.୬୪ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ନାହାଁନ୍ତି। ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ଥିବା ବାକି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏପରି ନୁହେଁ ଯେ ୧୧ ରୁ ୧୨ ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇପାରିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ହୋଇପାରେ, ଯାହା ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।
ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୩୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଓପନର୍ ଯଶାସୀ ଜୈସୱାଲ ମାତ୍ର ୩୨୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଦଳର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଏକ ନମ୍ବରରେ ଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୯ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ମାତ୍ର ୩୩୪ ରନ୍ ଯୋଡିପାରିଛନ୍ତି। ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଖେଳାଳି ଯେଉଁମାନେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ରହିପାରିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଏହି ବ୍ୟାଟରମାନେ ଫର୍ମରେ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ପୁନର୍ବାର ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହେବାର ସ୍ୱପ୍ନ କିପରି ପୂରଣ ହେବ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ୍।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *