July 15, 2024

ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଗଲା କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ୍ସ ଆକାଉଣ୍ଟ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ପବ୍ଲିକ ସେକ୍ଟର ବ୍ୟାଙ୍କ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ୍ସ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ୨୨ ଜୁନ୍ ଶନିବାର ଦିନ ହ୍ୟାକ୍ ହୋଇଥିଲା। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଏକ୍ସ ହ୍ୟାକ୍ ହେବା ପରେ ହ୍ୟାକର୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ୍ ଏକ୍ସ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲର ନାମକୁ ‘ଇଥର.ଫି’ ରେ ବଦଳାଇଦେଇଛନ୍ତି | ଏହା ସହିତ ଲୋକେସନ ବଦଳାଇ କେମାନ୍ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜ କରିଦିଆଯାଇଛି | ବ୍ୟାଙ୍କ ୨୩ ଜୁନ୍ ୨୦୨୪ ରବିବାର ଦିନ ନିଜ ଫେସବୁକ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଏକ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଫିସିଆଲ୍ ଏକ୍ସ (ଟ୍ୱିଟର) ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରାଯାଇଛି। ଟେକ୍ନିକାଲ ଟିମ ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି ।

ଏହା ସହିତ ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ ଆମେ ଏକ୍ସର ସହଯୋଗରେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ଏବଂ ଏକ୍ସ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ପାଇବା ପରେ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆମର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ଜଣାଇବୁ | ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇଥିବା ଅସୁବିଧା ପାଇଁ ଆମେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛୁ | ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଗ୍ରାହକ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ୍ସ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କୌଣସି ଜିନିଷ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ବୋଲି ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅପିଲ କରାଯାଇଛି | ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ କୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ୍ସ-ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲକୁ ଏହି ଉପାୟରେ ହ୍ୟାକ୍ କରାଯିବା ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକ୍ସିସ ବ୍ୟାଙ୍କର ସପୋର୍ଟ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ୟାକରମାନେ ହ୍ୟାକ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରୁ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *