June 16, 2024

ଜେଲ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଭାବୁକ ହୋଇ କହିଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ୍

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଦନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନରେ ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ପାଇଁ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ଦିନ ଶେଷ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଅନୁଯାୟୀ ୨ ଜୁନ୍ ୨୦୨୪ରେ ତାଙ୍କୁ ତିହାର ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶକୁ ଏକଛତ୍ରବାଦରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମୁଁ ଜେଲ ଯାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବିତ। କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିବି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତୁମର କୌଣସି କାମ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ । ମୁଁ ତୁମର ପରିବାର ଭଳି ଯତ୍ନ ନେଲି । ଏବେ ତୁମେ ମୋର ବୃଦ୍ଧ ଏବଂ
ଅସୁସ୍ଥ ପିତାମାତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ନେବ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଭିତରେ ରହୁ କିମ୍ବା ବାହାରେ ରହୁ, ଦିଲ୍ଲୀର କାମ ବନ୍ଦ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ମୁଁ ତୁମ ର କାମ ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ । ମୋହଲ୍ଲା କ୍ଲିନିକ, ହସ୍ପିଟାଲ, ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ବିଜୁଳି, ପାଠପଢ଼ା ଇତ୍ୟାଦି ବିନା ବାଧାରେ ଚାଲିବ। ଜେଲରୁ ଫେରିବା ପରେ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିବି ବୋଲି କେଜ୍ରିଓ୍ଵାଲ କହିଛନ୍ତି, ସେ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରର ପୁଅ ହୋଇ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଆଜି ମୁଁ ତୁମକୁ ମୋ ପରିବାର ପାଇଁ କିଛି ମାଗୁଛି । ମୋ ପିତାମାତା ବହୁତ ବୟସ୍କ ଅଟନ୍ତି । ମୋ ମା’ ବହୁତ ଅସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । ଜେଲରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନେଇ ମୁଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ। ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ
ସେ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *