July 15, 2024

ଗୋଆରେ ଭାରତ ଶକ୍ତି ସପ୍ତାହ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ: ମୋଦୀ

1 min read

ପାଣାଜୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର (ଆଜି) ଗୋଆରେ ଭାରତ ଶକ୍ତି ସପ୍ତାହ ୨୦୨୪ର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ଏବଂ ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି (ଏନଆଇଟି)ର ସ୍ଥାୟୀ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ୧୩୩୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ଦେଶକୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିକାଶ ଭାରତ, ବିକାଶ ଗୋଆ ୨୦୪୭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସକାଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଗୋଆର ବେତୁଲ ଗ୍ରାମରେ ଓଏନ୍‌ଜିସି ସାଗର ବଞ୍ଚାଅ କେନ୍ଦ୍ରର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ଏବଂ ଭାରତ ଶକ୍ତି ସପ୍ତାହର ଉଦଘାଟନ କରିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଅପରାହ୍ନ ଫେ‌ାଟର୍ଡାରେ ବିକାଶ ଭାରତ, ବିକାଶ ଗୋଆ ୨୦୪୭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।ଶକ୍ତି କ୍ଷେତ୍ରରେ ‘ଆତ୍ମନିର୍ଭରତା’ ହାସଲ କରିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଦିଗରେ ଆଉ ଏକ ପଦକ୍ଷେପରେ ଫେବ୍ରୁଆରି ୬ ରୁ ୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଆରେ ଭାରତ ଶକ୍ତି ସପ୍ତାହ ୨୦୨୪ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ ତଥା କେବଳ ସର୍ବବ୍ୟାପୀ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଏବଂ ସମ୍ମିଳନୀ ହେବ, ସମଗ୍ର ଶକ୍ତି ମୂଲ୍ୟ ଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ଏକତ୍ର କରିବ ଏବଂ ଏହା ଭାରତର ଶକ୍ତି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଅନୁକ୍ରମଣିକା ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *