May 21, 2024

ଆଇପିଏଲରେ ଖରାପ ପଦର୍ଶନ କଲେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟିମ୍‌ରୁ ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି ପଡିବେ ବାଦ୍‌

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୩।୫: ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପାଇଁ ଭାରତୀୟଦଳ ଘୋଷଣା ହୋଇସାରିଛି। ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏଥର ସୁଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ। ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଆଦୌ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ ଅପ ୨୦୨୧ ବିଶ୍ୱକପ ପରି, ଯେଉଁଥିରେ କେ.ଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଯଶସ୍ବୀ ଜୟସ୍ବାଲ ଆସିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଶିବମ ଦୁବେ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଆଇସିସି ଦଳଗୁଡ଼ିକର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ମେ ୨୫ ଶେଷ ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରିଛ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଦଳରୁ ବାହାର କରାଯାଇପାରେ।

ଶିବମ ଦୁବେ ସର୍ବାଧିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି କାରଣ ବହୁ ପରିମାଣରେ ତାଙ୍କର ଚୟନ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଆଧାରିତ। ଚଳିତ ସିଜନରେ ସେ ୧୦ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩୫୦ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସେ ସିଜିନରେ ମାତ୍ର ୧ ଓଭର ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଚୟନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଦୁବେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅଜିତ ଅଗରକରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଛକା ମାରିବା କ୍ଷମତା ପାଇଁ ଦୁବେଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଯଦି ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚରେ କାମ ନକରେ ତେବେ ଦୁବେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି।

ଗତ ଅନେକ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଚୟନ ପରେ ତୁରନ୍ତ ସେ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ୪ ଓଭରରେ ୫୨ ରନ୍‌ ଦେଇଥିଲେ। ନୂତନ ବଲ ସହିତ ଅର୍ଶଦୀପ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଡେଥ୍‌ ଓଭରରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଖରାପ ଅର୍ଥନୀତି ହାର ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭାରୀ ପଡ଼ିପାରେ। ଅଭିଜ୍ଞ ବାମହାତୀ ଅଫ ସ୍ପିନ ବୋଲର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ୧୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଯଦି ଜାଡେଜା ଆଗାମୀ କିଛି ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଖେଳିପାରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *