May 21, 2024

ଆଇପିଏଲ୍‌ ପ୍ଲେ ଅଫ୍‌ ରେସ୍‌ ହେଉଛି ରୋଚକ

1 min read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨।୫: ଆଇପିଏଲ୍‌ ୨୦୨୪ର ୪୯ତମ ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ପଞ୍ଜାବ ୭ ଉଇକେଟ ନେଇ ଜିତିଛି। ଏହା ପଞ୍ଜାବର କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଜୟ ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଚେନ୍ନାଇକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ଉନ୍ନତ କରିଛି। ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଚେନ୍ନାଇ ୨୦ ଓଭରରେ ବୋର୍ଡରେ ୧୬୨/୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ପଞ୍ଜାବ ୧୭.୫ ଓଭରରେ ଜିତିଥିଲା।

ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ପଞ୍ଜାବ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ଉନ୍ନତ କରିଛି। ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲା, ଯାହା ଚେନ୍ନାଇକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଆସିଛି। ପଞ୍ଜାବରେ ୮ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ନେଟ ରନ ହାର -୦.୦୬୨ ରହିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହାରିଥିବା ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ଏବଂ ନେଟ ରନ ହାର +୦.୬୨୭ ସହିତ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟେବୁଲର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟସ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୨-୧୨ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତା’ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି।
ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୦-୧୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପଞ୍ଚମ ଏବଂ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ତା’ପରେ ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ ଏବଂ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ଯଥାକ୍ରମେ ୮-୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ସପ୍ତମ ଏବଂ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଦଳ ଯଥାକ୍ରମେ ୬-୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ନବମ ଏବଂ ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *