July 22, 2024

ମସ୍କୋରେ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୋଦି

1 min read

ମସ୍କୋ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦୁଇ ଦିନିଆ ରୁଷିଆ ଗସ୍ତରେ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ମସ୍କୋରେ ଉପସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବା ପାଇଁ ସମାରୋହରେ ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରବାସି ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଏକୁଟିଆ ଆସି ନାହିଁ, ମୋ ସହିତ ବହୁତ କିଛି ଆଣିଛି। ମୁଁ ଭାରତର ମାଟିର ସୁଗନ୍ଧ ଆଣିଛି। ମୁଁ ମୋ ସହ୧୪୦ କୋଟି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ଆଣିଛି। ’ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜୁଲାଇ ୯, ମୁଁ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଏକ ମାସ ବିତିଗଲାଣି। ଠିକ ଗୋଟିଏ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ମୁଁ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ନେଇଥିଲି। ସେହି ଦିନ, ମୁଁ ଏକ ଶପଥ ନେଇଥିଲି ଯେ ମୋର ତୃତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ, ମୁଁ ତିନି ଗୁଣ ଶକ୍ତି ଏବଂ ତିନି ଗୁଣ ବେଗ ସହିତ କାମ କରିବି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ସଂକେତ ଯେ ସରକାରଙ୍କ ଅନେକ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ୩ ନମ୍ବର ସଂଖ୍ୟା। ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତକୁ ବିଶ୍ୱର ତୃତୀୟ ବୃହତ୍ତମ ଅର୍ଥନୀତି କରିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିଛି। ତୃତୀୟ ଅବଧିରେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ୩ କୋଟି ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ। ତୃତୀୟ ଅବଧିରେ ୩ କୋଟି ଲକ୍ଷପତି ଦିଦି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୧୦ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶ ହାସଲ କରିଥିବା ବିକାଶର ଗତି ଦେଖି ବିଶ୍ୱ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛି। ସେ ଭାରତର ନବୀକରଣ, ଭାରତର ପୁନଃ ନିର୍ମାଣକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *