July 15, 2024

ପ୍ରତିଶୃତି ରଖିଲେ ରେଳମନ୍ତ୍ରୀ, ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାତ୍ରୀ ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରଣାଳୀ (PRS) କାଉଣ୍ଟର ଖୋଲିଲା

1 min read

ନୟାଗଡ଼: ମାନ୍ୟବର ରେଳ, ଯୋଗାଯୋଗ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅଶ୍ବିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଜାନୁଆରୀ 2024 ର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଦଶପଲ୍ଲା ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାତ୍ରୀ ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରଣାଳୀ (PRS) କାଉଣ୍ଟର ଖୋଲିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ | ଶ୍ରୀ ବୈଷ୍ଣବ ସେମାନଙ୍କୁ ସେହି ସମୟରେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ PRS କାଉଣ୍ଟରର ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ |

ଏହା ଶୁଣିବାକୁ ବହୁତ ଭଲ ଲାଗୁଛି ଯେ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶୃତି ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାତ୍ରୀ ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରଣାଳୀ (PRS) କାଉଣ୍ଟର ଖୋଲିବାକୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନୟାଗଡ଼, ବୌଦ୍ଧ ଏବଂ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବ |

10 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ PRS କାଉଣ୍ଟର ଯୋଗାଇବାରେ ରେଳ ପ୍ରଶାସନର ତୀବ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଇବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଦର୍ଶାଏ | ଏହି କାଉଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ଦୂର ସହରକୁ ଯାତ୍ରା ନକରି ସଂରକ୍ଷିତ ରେଳ ଟିକେଟ ବୁକ୍ କରିବା ସହଜ କରିବ |

ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ରେଳ ସଂଯୋଗ ସହିତ ଟ୍ରେନ ଗୁଡିକର ଚଳାଚଳ ସଂପ୍ରସାରଣ ଏବଂ ଦଶପଲ୍ଲା ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ବିଲଡିଂର ଉଦଘାଟନ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ରେଳ ସେବା ବୃଦ୍ଧିରେ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ଚିହ୍ନିତ ହୋଇଛି | ପରିବହନ ବିକାଶ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଏବଂ ସଂଯୋଗୀକରଣର ସାମଗ୍ରିକ ଉନ୍ନତିରେ ଏହିପରି ବିକାଶ ଉଭୟ ଅଧିବାସୀ ଏବଂ ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଉପକୃତ କରିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *